Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ÚVOD : O ŠKOLE : SDRUŽENÍ RODIČŮ : BLEŠÍ TRH A DĚTSKÝ DEN VE STRMILOVĚ

Bleší trh a Dětský den ve Strmilově

Vložil(a): Milena Sedláková 21.9.2013

Bleší trh

V sobotu 25. května 2013 uspořádalo SRPŠ při ZŠ Strmilov 1. Bleší trh. Své „blešky“ zde mohl přijít prodat kdokoliv. Na oplátku zde mohl kdokoliv jakékoliv jiné nakoupit. Blešího trhu se zúčastnilo několik prodejců i kupců. Prodali či nakoupili se zde věci jak starší, již použité, ale ještě užitečné, tak i nové.

Bleší trh organizačně a finančně podpořili manželé Nušlovi, za což jim děkujeme.
Uspořádáním blešího trhu přibylo do pokladny SRPŠ při ZŠ Strmilov 1.870,- Kč.
Tato akce měla své kouzlo, které nás oslovilo, proto ji určitě zopakujeme.


Dětský den – pochod pohádkovým Strmilovem

V sobotu 01. 06. 2013 proběhl ve Strmilově Dětský den – pochod pohádkovým Strmilovem. SRPŠ při ZŠ Strmilov společně se SR při MŠ Strmilov, SDH Strmilov, Skauty Strmilov, YMCA Strmilov a TJ Jiskra Strmilov připravili pro děti pohádkové odpoledne. Děti se společně s rodiči vydaly ve 14.00 hod. cestou necestou po Strmilově, kde se na jednotlivých stanovištích potkaly s pohádkovými či jinými bytostmi.

Jako první zastavení je čekal tým profesionálních golfistek. Dále potkaly Macha a Šebestovou, mlynáře, vodníka s porybným, hned dvě ježibaby, které hlídaly perníkovou chaloupku. Karkulka s vlkem učila děti recyklovat odpad. Na fotbalovém hřišti děti podávaly sportovní výkony. Procházkou Strmilovem ještě potkaly klauna, princeznu koloběžku, mudrce, strážkyně dětského hřiště a kocoura v botách, který na ně čekal se svým úkolem v cíli.
Po projití všech stanovišť a splnění úkolu děti získaly malou odměnu, opekly si špekáček a mohly se zakousnout do buchet, které upekly ochotné maminky. Po malém odpočinku si zatancovaly společně s vodníkem na diskotéce, kterou pro děti připravili strmilovští hasiči.

Dětský den se uskutečnil i díky sponzorům. Děkuji Městu Strmilov, potravinám Flop Strmilov, prodejně Jednota Strmilov a potravinám Olga Strmilov za poskytnutí finančních a věcných darů. SDH Strmilov děkuji za poskytnutí občerstvení pro děti a možnosti využít zázemí zastřešeného náměstí. Vedení ZŠ Strmilov, MŠ Strmilov a TJ Jiskra Strmilov děkuji za poskytnutí sportovního náčiní, areálu školy a fotbalového hřiště.
Děkuji jednotlivým organizacím za ochotu podílet se na pohádkovém odpoledni, které se nám společnými silami podařilo pro děti připravit.
Počasí nám umožnilo uskutečnit nový dětský den. Pár kapek nikoho z nás neodradilo udělat si krásné odpoledne. Sluníčko vysvitlo alespoň ve tvářích spokojených dětí, když ne na obloze. Odměnou nám všem byl dětský úsměv.

Děkuji všem zúčastněným a za rok zase na shledanou.

za SRPŠ při ZŠ Strmilov
Milena Sedláková