Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ÚVOD : GRANTY : INFORMACE : BÁDÁNÍ 2

Bádání 2

Vložil(a): Dana Zemanová 31.3.2015

Bádání 2

30. 3. 2015
 
Pracovníci AV Média pro všechny školy připravili tentokrát předvelikonoční bádání. Opět soutěžilo všech 7 škol, které měly různý počet zástupců a opět se ukázalo, že ani větší počet badatelů neovlivnil výsledek. Kluci z naší školy opět soutěžili ve třech – Patrik Peltan, Ondra Machoň a Tomáš Přibyl.
 
V první části soutěže měli chlapci vyrobit nádobu, která by uchovávala dlouho teplou kapalinu. K dispozici měli alobal, bublinkovou fólii, sklenici a samozřejmě horkou vodu. Pomocí teplotní sondy se po dobu 10 minut měřila teplota vody v uzavřené nádobě. Chlapci měli za úkol pomocí počítače udělat fotodokumentaci, výrobek pojmenovat a nabídnout „svůj vynález“.
 
Ve druhé části soutěže se prováděla měření na elektrolytu, odraz světla, hladina hluku a relativní vlhkost a odpovídalo se na otázky týkající se těchto témat. Ze čtyř úloh jsme získali 4 čísla, která po složení udávala GPS souřadnice místa, které jsme na internetu na mapách odhalili. Jednalo se o Úřad průmyslového vlastnictví neboli Patentový úřad. Tentokrát se podařilo úkol splnit jenom dvěma školám a my jsme byli jednou z nich. Obsadili jsme tedy krásné druhé místo a získali jsme sladkou odměnu. Nejdůležitější ale bylo, že jsme tvořili a pobavili se.