Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : MODRAVA A BAVORSKO - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

Modrava a Bavorsko - poznávací zájezd

Vložil(a): Ludmila Plachá 30.6.2016

Vydra, Kašperk, Bavorsko

Termín: 8. 10. – 9. 10. 2016

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Jindřichova Hradce v brzkých ranních hodinách, příjezd k povodí Vydry.  Následuje příjemná procházka kolem řeky Vydry. Vychází se z Antýglu, kde je i známý kemp
a cesta vede podél řeky až na Čeňkovu pilu. Je to přibližně sedmi kilometrový výlet. V polovině cesty  je  restaurace, na jejíž zahradě bydlí Vydrýsek známý z Chaloupkových večerníčků. Budete-li pozorní a zticha, tak možná zahlédnete i nějakou tu vydru. Okolo poledne přestávka na oběd. Posléze přesun k hradu Kašperk vybudovanému římským císařem Karlem IV. v roce 1356. Možná prohlídka hradu (vstupné 70 Kč děti a studenti, 95 Kč dospělá osoba). Přejezd na ubytování, večeře.

2. den  Odjezd ráno po snídani směr Regen-Baumwipfelpfad. Návštěva unikátní stromové stezky
v národním parku Bavorský les, která je vůbec nejdelší stromovou stezkou na světě a měří 1300 metrů. Na konci je zakončená nádhernou věží (ve tvaru vejce) vysokou  44 metrů s dohledností až 100 km (vstupné 7€ osoba ve skupině). Po prohlídce přejezd
do biskupského Pasova na soutoku tří řek. Prohlídka historického Starého města
s impozantním dómem sv. Štěpána a biskupskou rezidencí. Od dómu procházka až k soutoku žlutozeleného Dunaje, šedého Innu a hnědého Ilzu. Budete obdivovat barevné mísení vod a okolo plovoucí lodě. Od soutoku půjdete po nábřeží, uvidíte mohutný biskupský hrad na protějším břehu, minete krásné budovy pozdně gotické radnice a dojdete k přístavišti výletních lodí. Tam bude možné nastoupit na loď a vydat se na vyhlídkovou plavu „Tři řeky“. Délka okružní plavby je 45 minut (cena 8.70 €, děti do 13 let – 50 %). Po přistání a krátkém rozloučení s městem Pasov odjedete zpět do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

2.690,- Kč/os.

Cena zahrnuje:                   dopravu busem, 1x ubytování v ČR ve 2 až 4 lůžkových pokojích, 1x polopenze, služby průvodce, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:               vstupy, pojištění léčebných výloh

CK Sunny Travel s.r.o., Novodvorská 1010/14, Praha 4, 142 01, tel/fax: 315 557 665