Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

Velikonoční tvoření

Vložil(a): Ludmila Plachá 30.3.2016

V úterý 22. března se i odpoledne ve škole pilně pracovalo. Na tvořivém odpoledni nejen pro rodiče s dětmi se sešli všichni, kteří si chtěli pro své domovy vytvořit výzdobu. V několika třídách probíhaly dílny s různým zaměřením.

Pro malé děti byla připravena tvorba velikonočního zajíčka z papíru, starší si mohli vystřihnout výzdobu do okna v podobě jarních kytiček, nebo velikonočních vajíček, či beránků. V nabídce bylo i zdobení květináčků ubrouskovou technikou. Do tohoto květináčku, vystlaného papírovou trávou, se dobře hodilo vajíčko zdobené klasicky voskem. Kluci si pletli pomlázky. Někteří si odlili mýdlo, upletli a nazdobili věneček z proutí, který je vhodnou dekorací buď na sváteční stůl, nebo na dveře. Všem velmi chutnala vajíčka z lineckého těsta, která děti s chutí zdobily a s ještě větší chutí snědly. Velký úspěch měly také slepice ze sena.

Výběr aktivit byl již tradičně velký a tvořivců se sešlo mnoho. Doufám, že si všichni své výrobky v následujících dnech užili. Na závěr děkuji všem lektorům, kolegyním, kolegovi i dalším spolupracovnicím, kteří se podíleli na úspěšném průběhu tohoto odpoledne.

Výtěžek z této akce bude využit pro žáky školy.