Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : VÝLET DRUŽINY A KLUBU ZA ZVÍŘÁTKY A ZA ZÁMECKOU PANÍ

Výlet družiny a klubu za zvířátky a za zámeckou paní

Vložil(a): Ludmila Plachá 27.6.2019

Ve středu ráno to vypadalo, jako že se některé děti chystají přestěhovat do školy. Přicházely s objemnými zavazadly, některé dokonce i s kufrem. A proč to všechno? Děti ze školní družiny a školního klubu přišly s výbavou na spaní ve škole.

Děti se po skončení vyučování naobědvaly a vyrazily autobusem do Horní Pěny, do Zooparku na Hrádečku. Prohlédly si všechna zvířata, která tam chovají. Viděly tak opice, lemury, pumy, velbloudy, lamy, klokany, osly, pštrosy, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další zvířata. Všichni si prohlídku užili a pak vyrazili zpět do Strmilova. Ještě před odjezdem Na Hrádeček dorazila pizza, na které si všichni pochutnali po návratu do školy. Pizza byla pro děti velmi příjemným překvapením.

Ovšem překvapením ten den ještě nebyl konec. V 17 hodin děti opět nastoupily do autobusu, ale tentokrát netušily, kam jedou.  Ačkoliv rodiče tajemství znali, je skvělé, že se nikdo neprořekl a tajemství zůstalo tajemstvím až do poslední chvíle.

V druhé části výletního odpoledne se děti přesunuly do Českého Rudolce, kde na ně čekala prohlídka místního zámku. Tu si zasloužily svou účastí ve výtvarné soutěži, kterou vyhlásil Danny se svými přáteli na počest Kathariny Edle von Picchioni, která žila v letech 1822 – 1901. Byla milovnicí květin, zejména růží, a proto bylo téma soutěže jasně dané. Libovolnou technikou namalujte růži! Nyní jsou výtvory dětí z několika škol vystavené právě v Rudolci na zámku.

Po příjezdu si děti s průvodcem prošly celý zámek, potom se přesunuly do infocentra, kde na ně čekaly dárky a reklamní předměty.

Pak následovalo opékání buřtů. V době prohlídky venku připravili oheň, na němž si všichni společně opekli buřty, ale protože se mezitím rozpršelo, tak si na nich všichni pochutnali pod slunečníky, které chránily před přívalem deště.

Po absolvování programu a s plnými bříšky se děti vrátily do školy, aby zde přespaly. Společně se podívaly na pohádku před spaním, ti odvážnější se ještě vydali na stezku odvahy setmělou školou a potom už všichni zalezli do hajan.

Ráno paní vychovatelky připravily pro děti snídani i svačinu. Několik maminek navíc upeklo k snídani výborné buchty, na kterých si děti pochutnaly.