Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : PŘEDŠKOLÁCI SI PŘIŠLI ZASOUTĚŽIT DO ŠKOLY

Předškoláci si přišli zasoutěžit do školy

Vložil(a): Ludmila Plachá 24.3.2017

Ve čtvrtek 23. března jsme v ZŠ Strmilov uspořádali pro děti z Mateřských škol ve Strmilově, Střížovicích a Zahrádkách Den pro předškoláky.

Přípravy na tento den probíhaly již několik týdnů. Děti ze 6. a 7. třídy dělaly návrhy na žákovské knížky. Vyhrál návrh Dory Němcové. Žákovskou knížku s Dorčinou obálkou dostaly všechny děti, aby mohly sbírat razítka za splněné úkoly. Na dalších přípravách se podíleli deváťáci, kteří vytvořili tři postavičky, u nichž se předškoláci fotili na památku. Osmáci zase pro každého vypěstovali kytičku. Děti z mateřinek po škole provázely dvojice žáků 7. - 9. třídy, jež měly na starost, aby skupinky úspěšně absolvovaly jednotlivá stanoviště.

Malé děti i žáci školy si dopoledne užili a odnesli si spoustu zážitků. Malí navíc i dárky, které pro ně připravili jejich budoucí spolužáci z 1. stupně. Předškoláci si mj. zkusili házet na cíl, vybarvili si omalovánky, vyzkoušeli práci s interaktivní tabulí, poznávali zvířata, vyfotili se na památku.

Odpoledne si mohli přijít školu prohlédnout i rodiče. Těch sice moc nepřišlo, ale i tak můžeme tento den považovat za velmi vydařený. Na závěr bych ještě chtěla poděkovat ředitelkám všech tří školek, že za námi s dětmi přišly a přijely.