Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : VÝLET DO PRAHY A NÁVŠTĚVA NÁRODNÍHO DIVADLA

Výlet do Prahy a návštěva Národního divadla

Vložil(a): Ludmila Plachá 23.10.2015

V sobotu 10. října jsme si udělali hezký výlet do Prahy. Dospělí si svůj volný čas zorganizovali sami, ale pro děti byl připraven program. Tramvaj nás dovezla na Malostranské náměstí, odtud jsme měli výhled na kostel sv. Mikuláše. Prošli jsme se přes Karlův most, došli na Staroměstské náměstí, podívali jsme se na místo, kde bylo popraveno 27 českých pánů, v poledne jsme se protlačili před Staroměstský orloj. Kolem Betlémské kaple jsme se přesunuli k Národnímu divadlu, ještě se všichni došli podívat k základním kamenům a poté už jsme se mohli kochat krásou divadelního sálu. Po představení Strakonického dudáka jsme ještě došli na Václavské náměstí a po krátkém rozchodu vyrazili plni dojmů domů.

A jak si tento den užily děti?  Jaké zážitky pro ně byly nezapomenutelné, co se jim vrylo do paměti? Několik šesťáků shrnulo své zážitky, zde jsou:

V Praze to bylo velice pěkné a zajímavé, vše se mi líbilo, takže je těžké říct, co bylo nejhezčí, ale vezmu to od začátku. Když jsme přijeli, jela jsem metrem a trochu jsem se lekla, když se metro rozjelo, protože jsem jela metrem poprvé. Také jsem poprvé jela po jezdících schodech, ze začátku jsem se na nich trochu bála, ale potom se mi to docela líbilo. Když jsme skončili s metrem, tak jsme přesedli na tramvaj, ve které jsem byla také poprvé. Tramvaj nás vysadila na Malostranském náměstí a potom jsme šli na Karlův most, na kterém jsem si vyfotila všechny sochy, co tam stály. Když jsme přešli Karlův most, tak jsme šli k Orloji. Bylo to nádherné a velmi zajímavé, když v poledne orloj odbil, tak jsme měli rozchod. Já jsem měla chodit s Klárou, ale nakonec jsem chodila S Michelle. Dali jsme si pizzu jako oběd a potom jsme se šli podívat do Pařížské ulice a objevili jsme obchod Halada. Když skončil rozchod, tak jsme šli do Národního divadla. Všechno bylo pozlacené, nebo zlaté. Když začalo divadlo, tak všechno zhaslo a mně se to moc líbilo. Nevím, jak popsat něco tak nádherného. Když divadlo skončilo, tak jsme na Václavském náměstí měli další rozchod, koupila jsme si knížku Deník malého poseroutky 4 - Psí život. A potom jsme jeli domů. (Simona Váchová)

Jednoho dne jsme jeli do Prahy do Národního divadla. Vyjeli jsme z náměstí ve Strmilově v 8 hodin. Poprvé jsme jela tramvají a metrem. Potom jsme byli na Karlově mostě. Na Karlově mostě byly samé stánky s ručně malovanými obrazy, ručně vyrobené šperky a náušnice. Poprvé jsme viděla Orloj, jak se otáčí ty postavičky. Pak jsme šli do Národního divadla na Strakonického dudáka. V tom divadle šlo o to, že byl jeden dudák jménem Švanda, který chtěl peníze, tak se vydal do Turecka. Tam byl jeden chlápek Vocílka. Vocílka chtěl Švandovy dudy. Bylo to legrační. (Šárka Beranová)

Ráno v osm hodin už stál autobus na náměstí ve Strmilově. Když jsme byli skoro všichni v autobuse, tak se čekalo na Zdenka, který čekal u školy. Když jsme dojeli do Prahy na Hlavní nádraží, přestoupili jsme na metro a jeli jsme na zastávku Malostranská. Odtud jsme jeli tramvají na Malostranské náměstí. Pak jsme šli přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme měli rozchod. Když jsme se všichni sešli, tak jsme šli do Národního divadla na Strakonického dudáka. Po divadle jsme měli rozchod na Václavském náměstí. Když jsme se zase všichni sešli, tak jsme šli na Hlavní nádraží, kde jsme čekali na autobus. Pak když přijel, jeli jsme domů. (Jan Povolný)

10. 10. jsme jeli do Prahy do Národního divadla. Vystoupili jsme u nádraží, jeli jsme po eskalátorech, potom jsme jeli metrem a tramvají. Šli jsme po Karlově mostě, tam byly portréty, šperky, vyřezávání dřeva, muzika a byl tam i dalekohled. Potom jsme šli na Staroměstské náměstí, koukli se na Orloj na Staroměstské radnici, na zemi jsme si prohlédli 27 křížů. Byla tam čínská svatba. Koupila jsme si pilníček se jménem a kostku. Potom jsme se šli podívat na prstýnky a viděli jsme limuzínu a Porsche. (Klára Ročková)