Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : ŽIVOT SE PSEM NENÍ POD PSA

Život se psem není pod psa

Vložil(a): Jája Popelková, Míla Závodský a Robin Přibyl 23.10.2015

V úterý 13. 10. proběhly ve škole přednášky o psech s názvem „Život se psem není pod psa“. O své poznatky se podělili žáci 6. třídy

ü  V úterý asi kolem 10:40 začala tady ve škole přednáška o psech. Byla tam jedna paní s fenou teriéra. Povídala nám, jak se starat o psy, jak jim najít pravý domov, že si s nimi máme hrát, běhat, pečovat, mazlit se, ale i uklízet hovínka, prostě popsala všeobecné strání se o psy. Fena toho asi měla dost, protože pořád polehávala, nebo seděla, hopsala. Koukala na nás i trochu smutně, alespoň si to myslím.

ü  Paní nám představila svého teriéra a učila nás, jak se chovat ke psům, že je nemáme tahat za ocas a za uši. Také jim nemáme brát jídlo z misky ani z pusy. Povídali jsme si, kolik takový pes stojí. Také jsme si říkali, že si musíme psa kupovat podle toho, kolik na něj máme času. Nakonec jsme ho hladili.

ü  Na besedě v tělocvičně byla paní se psem, která ukazovala, jak se k němu máme chovat, jak ho máme krmit, že ho nemáme bouchat. Naopak říkala, abychom ho venčili, dávali mu napít a najíst. Ukazovala nám, jak se máme bránit a že si máme bránit krk, břicho a hlavu. Vyprávěla nám, jak si psi žijí v útulku a také nám říkala něco o množičce a kolik takový pes z množičky stojí.