Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK PATŘIL ŠKOLÁKŮM ZE STRMILOVA

Zábavní vědecký park patřil školákům ze Strmilova

Vložil(a): Šárka Punčochářová 22.6.2017

Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku? To není obsah vědeckofantastického filmu, ale zábava, kterou zažily děti z páté, šesté a sedmé třídy na školním výletě do Brna. Navštívily VIDA centrum, které jim nabídlo možnost vyzkoušet zákony fyziky v praxi. Největšímu zájmu se těšilo šlapací kolo, které se pohybovalo na ocelovém laně v desetimetrové výšce a rozpohybovat šlo šlapáním. Zajímavou zkušenost si odnesli žáci také z moderování počasí. Někteří se zúčastnili vědecké šou profesora Ohma, kde měli možnost vidět, jak vznikají blesky nebo jak funguje Faradayova klec. Radost udělal výlet i příznivcům hlavolamů.