Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : VAŘIL U NÁS MISTR KUCHAŘ PAN JIŘÍ KŘIVOHLAVÝ

Vařil u nás mistr kuchař pan Jiří Křivohlavý

Vložil(a): Jiřina Hačková 22.3.2018

Dne 9. 3. 2018 navštívil naši jídelnu mistr kuchař pan Jiří Křivohlavý. K prezentaci nového receptu ho do školy pozvala vedoucí jídelny. Pan Křivohlavý pracuje pro velkoobchod potravin pro gastro provozy a maloobchod v České republice BIDFOOD s.r.o. Má mnoho zkušeností. Můžete ho znát z televizního pořadu „Kluci v akci“ a vařil společně i s panem Zdeňkem Polhreichem.

Pan kuchař společně s kolektivem našich kuchařek připravil pro strávníky školní jídelny následující menu. Jako polévku nám v kuchyni uvařili Zvěřinový krém se zakysanou smetanou a jako hlavní chod byly Kančí výpečky s kedlubnovým zelím a perníkovým knedlíkem. Oboustranná spolupráce probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Naše paní kuchařky získaly nové zkušenosti týkající se možností přípravy zvěřiny ve školní kuchyni.

Pan Křivohlavý společně s našimi kuchařkami připravili velké překvapení pro strávníky, ať už se jednalo o žáky školy, školky, zaměstnance, nebo cizí strávníky, kteří k nám docházejí na obědy. Přítomnost pana kuchaře při výdeji ještě podtrhal nevšednost tohoto dne. Všem chutnalo, dokonce i děti si chválily nový pokrm.

Vzhledem k tomu, že akce byla velmi úspěšná, zase ji někdy zopakujeme.