Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : DĚTI Z BIBLICKÉHO KROUŽKU SE VYDALY NA CESTU DO BETLÉMA

Děti z biblického kroužku se vydaly na cestu do Betléma

Vložil(a): Ludmila Plachá 20.12.2016

Cesta do Betléma byl název hry, kterou v neděli 18. prosince sehrály děti, jež navštěvují biblický kroužek pod vedením paní farářky Ludmily Míchalové Mikšíkové.

Vyprávění o tom, jak cizinci, Josef a Marie, hledají místo, kde by spočinuli po namáhavé cestě, se s ohledem na současné dění ukázalo být velmi aktuální. I v dnešní společnosti je zasetý strach a nedůvěra ke všemu neznámému.

Děti svůj příběh doprovodily zpěvem a hrou na různé hudební nástroje.  Když na závěr nesly dary Ježíškovi, každý se mohl rozhodnout, co by tak bylo pro miminko potřebné. Nakonec bylo děťátko obdarováno zdravím, štěstím, kolébkou, plenami, ale i např. pračkou.

Všichni účinkující se velmi snažili, proto byli na závěr obdarování nejen potleskem od publika, ale i drahokamem od paní farářky.