Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Vložil(a): Ludmila Plachá 20.12.2017

Žáci naší školy se letos zapojili do soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, kterou pořádá Masarykova střední škola chemická v Praze. První kolo proběhlo u nás ve škole a jeho organizátorem byla paní učitelka Marta Bílá. Na základě výsledků ze školního kola poustoupili tři žáci 9. ročníku do 2. kola, které už se konalo v Praze na MSŠCH. Tomáš Novotný, Miloslav Kašpar a Pavel Sejrek se tedy 13. prosince vydali získat chemické vavříny.

2. kola se zúčastnilo celkem 336 žáků základních škol z mnoha koutů naší republiky. Tomáš Novotný skončil s 55 body na sdíleném 114. – 124. místě, Pavel Sejrek získal 37 bodů a obsadil sdílené 277. – 279. místo, poslední z našich účastníků byl Miloslav Kašpar, který získal 34 bodů a obsadil sdílenou 298. – 300. příčku. Pro zajímavost, vítězka získala74,5 bodu.

Na závěr ještě pořádající škola připravila pro všechny účastníky jeden chemický pokus a soutěžící si mohli prohlédnout školu.

Myslím, že se naši kluci drželi statečně a že je pro každého velmi dobrou zkušeností možnost porovnat své znalosti se svými vrstevníky.