Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : PŘÍPRAVY NA ŠKOLNÍ PLES

Přípravy na Školní ples

Vložil(a): Ludmila Plachá 16.3.2016

Žáci školy se jako každoročně podíleli na přípravách plesu, jejž organizuje SRPŠ. Naše spolupráce již není jenom o přípravě předtančení, ale podílíme se i na dalších věcech. Dovolím si malou odbočku a neodolám, abych touto cestou moc pochválila deváťáky, protože se jim vystoupení velmi povedlo.

Přípravný tým SRPŠ vymyslel, že by bylo hezké, kdyby mohly být stoly v sále nějak ozdobeny. Letos se výzdoby ujaly děti ze sedmé třídy pod vedením paní učitelky Marty Bílé a nazdobily květináčky.

Již v loňském roce jsme se pokusili o vytvoření deváťáckých novin, jejichž úkolem bylo shrnout nejdůležitější okamžiky školní docházky. Letos si přípravu těchto novin vzala na starosti paní učitelka Miroslava Kolářová a vznikl velmi povedený a nápaditý výtvor. Ti, kteří se zúčastnili plesu, si mohli ponechat na památku výtisk, který byl připravený na stole. Je zde možné najít fotografie z jednotlivých let, vzpomínky na různé třídy, spolužáky i učitele, zamyšlení paní učitelky třídní Dany Zemanové i vizitky jednotlivých žáků, na závěr je pro zasmání ještě zařazen komiks Matěje Herouta.

Děvčata spolupracovala i na přípravě občerstvení.  Katka Krátká, Míša Lovětínská, Petra Procházková a Eliška Urbanová pekly slané pečivo, na jehož přípravě si daly velmi záležet. Kromě toho, že bylo chutné, tak i skvěle vypadalo.

Stranou nezůstaly ani kuchařky ze školní kuchyně. Ty upekly výborné řezy. Paní Popelková napekla své vyhlášené kremrole.

Děkuji všem kolegyním i dámám z kuchyně, které se věnovaly přípravě, za jejich nápady i čas.