Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : EXKURZE DO RAKOUSKA DNE 2. 6. 2017 - MAUTHAUSEN, LINZ

Exkurze do Rakouska dne 2. 6. 2017 - Mauthausen, Linz

Vložil(a): Šárka Punčochářová 8.6.2017

Dne 2. 6. 2017 se žáci 7., 8. a 9. ročníku vydali na exkurzi do Rakouska. Hlavním cílem byla návštěva Koncentračního tábora v Mauthausenu. Už při příjezdu ke koncentračnímu táboru bylo na některých vidět, že se jim svíral žaludek už jen při pohledu na bránu a strážní věže. To, co pak viděli a slyšeli uvnitř, zasáhlo určitě každého bez výjimky – fotky, seznamy mrtvých, „baráky“ vězňů, plynové komory i pece na spalování mrtvých těl. Velmi působivý byl také park památníků, ve kterém měl každý stát svůj pomník s kameny, které tam pokládali Židé – příbuzní mrtvých. Někteří žáci si také vyzkoušeli výstup s 50kg zátěží do schodů smrti, které vedly z kamenolomu do tábora.

Po návštěvě koncentračního tábora jsme se přesunuli do nedalekého Linze, kde jsme absolvovali návštěvu Muzea moderní techniky a projížďku vláčkem po centru Linze.

Počasí nám přálo a výlet se podle reakcí žáků všem zúčastněným líbil.