Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : PŘEDNÁŠKA O HOUBÁCH

Přednáška o houbách

Vložil(a): Ludmila Plachá 7.4.2017

V úterý 4. dubna přijel do školy pan Jaroslav Malý, který se aktivně věnuje osvětové činnosti a poradenství v oblasti mykologie, aby před nadcházející houbařskou sezónou připomněl, které houby můžeme sbírat a kterým se máme v lese raději vyhnout. Velký prostor byl věnován vysvětlování, jak od sebe rozlišit muchomůrku růžovku a muchomůrku tygrovanou. Hodně prostoru dostala i hlíva ústřičná. Věnovali jsme se jejímu blahodárnému vlivu na naše zdraví a možnostem domácího pěstování této všestranné využitelné houby. Pan Malý s sebou přivezl na ukázku tři druhy hub, které je možné najít v našich lesích již v tuto dobu.

Závěr přednášky byl vyhrazen dotazům dětí. Starší žáci zpozorněli při dotazu svého spolužáka, který se ptal na výskyt lysohlávek na Strmilovsku. Pan Malý je upozornil na to, že není radno si s touto houbou zahrávat ze dvou zásadních důvodů. Jednak ji mohou snadno zaměnit za jedovatou čepičatku jehličnanovou, jednak může požití této houby u některých jedinců spustit i různá psychická onemocnění.

Snad bude tento rok k houbařům štědrý a děti budou moct předvést, jaké informace si z přednášky pana Malého odnesly. Mnoho informací o houbách je také možné najít na stránkách http://houby.naturatlas.cz/atlas-hub.