Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : PROJEKTOVÉ DNY PRO ŽÁKY ZŠ ZAPOJENÝCH DO PROJEKTU IKAP

Projektové dny pro žáky ZŠ zapojených do projektu IKAP

Vložil(a): Ludmila Plachá 6.5.2019

Dvě děvčata a dva chlapci ze ZŠ Strmilov se účastnili projektových dnů pro žáky základních škol zapojených do projektu IKAP v SŠTO Dačice. Tentokrát je doprovázela paní vychovatelka Martina Nedbalová.

V Dačicích na SŠTO se učí různé dovednosti technického směru a také si osvojují práci na frézách. Při ukázce práce s dřevotřískou studenti vyrobili krásné Smajlíky. Paní vychovatelku hned napadlo, že by se tyto výrobky daly využít i prakticky. Mohlo by se s nimi hrát pexeso ve školní družině, ale daly by se použít třeba i při zápisu do školy.

Také ukázka práce na 3D tiskárně vedla k nápadu. Tentokrát se týkal toho, že by mohla vzniknout společenská hra. Žáci 9. třídy nakreslili herní plán na čtvrtku A1. K této hře nám v SŠTO vyrobili na 3D tiskárně kuželky a desetihranné kostky. Navíc dačická škola poskytla fotodokumentaci a videa, jak se kostka a kuželky vyráběly. Naši žáci byli ze hry nadšení a ve volných chvílích chodili do družiny hru připravovat.

Oboustranná spolupráce se ukázala jako přínosná. Chtěli bychom poděkovat SŠTO za vstřícnost. Zejména byla podnětná spolupráce s Mgr. Liborem Štěrbou (mistrem odborného výcviku) a Ing. Janem Ferdou (zástupcem ředitele).

Ve čtvrtek 25. dubna se několikačlenné týmy ze všech pěti zúčastněných škol sešly na závěrečném dnu v SŠTO, aby odprezentovaly své výrobky. Všechny výrobky byly zajímavé a zasahovaly do různých oborů. Viděli jsme vyrobené váhy, stolní hru, model letadla, stojánek na tužky a stojánek na nože. Naši žáci si připravili vodní mlýnek. Jednotlivé skupiny si připravily i zajímavé prezentace. Protože nebylo možné vybrat jednu nejlepší skupinku, byli nakonec za své úsilí všichni odměněni krásným a moc dobrým dortem.