Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : MÁME KRÁSNOU ŠKOLU

Máme krásnou školu

Vložil(a): Miroslava Kolářová 5.5.2017

Udělat si odlitek vlastní ruky nebo vytvořit velikonoční květináč ze starých novin? Žádný problém! Děti si v rámci výtvarné výchovy mohly v tomto školním roce vyzkoušet různé výtvarné techniky a hlavně jejich zásluhou vypadají chodby školy tak pestře a barevně. Deváťáci se na podzim věnovali výrobě PETAnděla z PET lahví a ze stejného materiálu vyrobili šesťáci šperky. Díky práci nejvyššího ročníku vznikly také kulisy na focení ve tvaru klauna, Eskymáka a princezny.

Žáci z osmé třídy vyzkoušeli, jaké to je mí na ruce obvaz namočený ze sádry. Po jejím ztuhnutí získali odlitek vlastní ruky. Stejná třída vyrobila kostru z nadživotní velikosti z ruliček od toaletního papíru a vymodelovala si zvířata ze samotvrdnoucí hmoty.

Šesťáci a sedmáci navrhovali výzdobu žákovské knížky pro budoucí prvňáky. Nejlépe se to povedlo Doře Němcové z šesté třídy. Obě třídy zkusily také práci se starým novinovým papírem a lepidlem. Žáci si vyrobili květináč ve tvaru kuřete a na Velikonoce do něj zasadili pšenici. A na druhém stupni vzniklo spoustu dalších zajímavých výtvarných prací.