Skip Navigation LinksZŠ STRMILOV : ČLÁNKY : SILOVÝ ČTYŘBOJ A OKRESNÍ KOLO OLYMPIJSKÉHO ODZNAKU

Silový čtyřboj a okresní kolo olympijského odznaku

Vložil(a): Luboš Nečeda 5.4.2018

V pondělí dne 26. 3. 2018 se žáci naší školy zúčastnili krajského kola soutěže v silovém čtyřboji. Naši školu reprezentovali Tomáš Petr, David Závodský, Marek Nesporý a Miloslav Kašpar. Žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách a to šplh na lano bez přírazu nohou, shyby na hrazdě, trojskok snožmo z místa a sedy-lehy. Po zisku 533,5 bodů obsadilo naše družstvo čtvrté místo. Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za reprezentaci naší školy a předvedené výkony.

Následující den v úterý 27. 3. 2018 se 11 dětí zúčastnilo okresního kola olympijského odznaku, které pořádá Český atletický svaz a Český olympijský výbor. Ve věkových kategoriích 2008- 2003 naši školu reprezentovali- Vít Kučera, Vítek Nesporý, Jaroslav Havel, Lucie Jirotková, Zuzana Coufalová, Hana Nesporá, Sabina Machoňová, Marek Nesporý, Tomáš Petr, Karolína Kučerová a Kristýna Coufalová.  Žáci postupně plnili disciplíny: hod medicinbalem, trojskok snožmo z místa, skok přes švihadlo, kliky a driblingová osmička. Naše škola získala v konkurenci 120-ti sportovců z 8 základních škol čtyři medaile. 1. místo v kategorii 2008 obsadil Vít Kučera, v kategorii 2007 a 2003 se umístili na 2. místě Vítek Nesporý a Tomáš Petr a 3. místo v kategorii 2003 vybojovala Kristýna Coufalová. Do krajského kola, které se uskuteční 17. 5. 2018 v Táboře, postoupili Vít Kučera, Vítek Nesporý, Tomáš Petr a Zuzana Coufalová (dodatečný postup ze 4. místa). Všem zúčastněným gratuluji a moc děkuji.